Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ALTSO’da kalifiye personel sorunu çözümü için eğitimler sürüyor

ALANYA TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA (ALTSO) KALİFİYE PERSONEL SORUNUNU ÇÖZÜMÜ İÇİN EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR. EĞİTİM SINIFLARINI ZİYARET EDEN ALTSO BAŞKANI ERDEM, “ÜYELERİMİZİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ DOĞRULTUSUNDA FARKLI SEKTÖRLERLE İLGİLİ MESLEKİ EĞİTİMLER DÜZENLİYORUZ” DEDİ.

ALANYA TİCARET VE SANAYİ

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ALTSO) kalifiye personel sorununu çözümü için eğitimler devam ediyor. Eğitim sınıflarını ziyaret eden ALTSO Başkanı Erdem, “Üyelerimizin görüş ve önerileri doğrultusunda farklı sektörlerle ilgili mesleki eğitimler düzenliyoruz” dedi.

ALTSO’nun, Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde düzenlediği ön büro, kat hizmetleri ileyiyecek ve içecek servisi eğitimleri başladı. Bakanlık uzmanları tarafından verilen eğitimler yaklaşık bir hafta sürecek.

“Eğitimlerimiz devam edecek”

Bugün başlayan eğitim sınıflarını ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret eden Başkan Erdem, kalifiye personel sorununa dikkat çekti. ALTSO üyelerinden gelen talepler doğrultusunda eğitimler düzenlediklerini belirten Erdem, “Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde düzenlediğimiz ön büro, kat Hizmetleri ile yiyecek ve içecek servisi eğitimlerimizi bugün Meclis Başkanımız Mehmet Kural ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte ziyaret ettik. Bölgemizde ve ülkemizde başta turizm sektörü olmak üzere her sektörde yaşanan kalifiye personel sorununun farkındayız. Bu kapsamda da ALTSO olarak kalifiye personel sorununu çözüme kavuşturabilmek için eğitim çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Ön Büro, Kat Hizmetleri ile Yiyecek ve İçecek Servisi gibi eğitimlerde bu anlamda büyük önem taşıyor. Eğitimlerimize başlayan tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Başkan Erdem, her sektöre yönelik eğitimlerin önümüzdeki süreçte de devam edeceğini belirterek, ALTSO Eğitim Şube’de eğitimlere yönelik talep topladıklarını da ifade etti.