Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akdenizli kadınlar Gaziantep’i gezdi

AKDENİZ BELEDİYESİ KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN GAZİANTEP GEZİSİ İLE İLÇEDE YAŞAYAN KADINLAR, ZEUGMA ANTİK KENTİ, ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ VE BAKIRCILAR ÇARŞISI GİBİ KENTİN TARİHİ VE TURİSTLİK YERLERİNİ GEZDİ.

AKDENİZ BELEDİYESİ KADIN VE

Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gaziantep gezisi ile ilçede yaşayan kadınlar, Zeugma Antik Kenti, Zeugma Mozaik Müzesi ve Bakırcılar Çarşısı gibi kentin tarihi ve turistlik yerlerini gezdi.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın göreve geldikten sonra başlattığı örnek proje sayesinde binlerce kadın, ilk kez şehir dışına çıkma imkanı buluyor. Türkiye’nin tarihi, kültürel mekânlarını gezip, görme şansı yakalayan kadınlar, unutmayacakları bir gün geçiriyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından son olarak organize edilen Gaziantep gezisine de ilçeye bağlı farklı mahallelerden 35 kadın katıldı.

Akdenizli kadınlar, Türkiye’nin en gözde şehirlerinden Gaziantep’in doğa harikası güzelliklerini, Zeugma Antik Kenti, Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Pişirici Mescidi ve Kasteli, Tarihi Gümrük Han, Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Tarihi Antep Evleri, Zincirli Bedesten, Tarihi Naip Hamamını gezme fırsatı yakaladı. Gezi boyunca gönüllerince gezip eğlenen kadınlar, sevdiklerine çeşitli hediyeler aldı, gezdikleri yerlerde bol bol hatıra fotoğrafları çektirip gezilerini ölümsüzleştirdi.

Kendilerine sunulan gezi için Başkan Gültak ile Kadın ve Aile hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ve personeline teşekkür eden kadınlar, çok güzel bir gün yaşadıklarını dile getirdi. Hayatında ilk kez şehir dışına çıktığını belirten bazı kadınlar da mutlu olduklarını söyleyip, bu tür gezilerin sürmesini istedi.