Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akdeniz Belediyesi ekipleri vatandaşların yardımına koştu

MERSİN’İN MERKEZ İLÇE AKDENİZ BELEDİYESİ, KENTTE DÜN AKŞAM ETKİLİ OLAN AŞIRI YAĞIŞLAR VE FIRTINA SONUCU TEYAKKUZA GEÇEREK YAĞMUR SUYU BASKINI VE SEL OLUŞAN MAHALLELERDE VE ÇAMUR BİRİKEN SOKAK VE YOLLARDA YOĞUN BİR TEMİZLİK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ.

MERSİN'İN MERKEZ İLÇE AKDENİZ

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, kentte dün akşam etkili olan aşırı yağışlar ve fırtına sonucu teyakkuza geçerek yağmur suyu baskını ve sel oluşan mahallelerde ve çamur biriken sokak ve yollarda yoğun bir temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Mersin’de dün akşam saatlerinde başlayan aşırı sağanak ve fırtına nedeniyle teyakkuza geçen Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler, birçok mahallede meydana gelen yağmur suyu baskını, sel, tonlarca çamur birikintisi ile sokaklara yayılan çöp yığınlarına müdahale etti. Ağır iş makineleri ve arazözler yardımıyla sokakları çamur deryasından temizleyen ekipler, fırtına sonucu park, refüj ve vatandaşların bahçesinde devrilen ağaçları da kaldırdı. Sel ve yağmur sularının en çok etkilediği Mithat Paşa, Güneş, Gündoğdu, Şevket Sümer ve daha birçok mahallede hizmet veren ve vatandaşların yardımına koşarak gece boyunca ev ve işyerlerinde biriken yağmur sularını tahliye eden ekipler, gelen tüm taleplere de en kısa sürede yanıt verip vatandaşların yardımına koştu.

Fen işleri ekiplerinin müdahalesi devam ediyor

Öte yandan Civanyaylağı Mahallesi’nde de büz ve köprü geçişlerinin ağızlarında sel sonucu oluşan tıkanıklığı iş makineleri desteğiyle açan ekipler, Esenli Mahallesi’nde de selden etkilenen meydanın temizliğini gerçekleştirdi. Camili ve Parmakkurdu mahallelerinde de yağışlar sonucu oluşan selden etkilenen yollarda aralıksız şekilde bakım ve onarım çalışması yapan ekipler, sağanak yağışlar ve seller sonucu zarar gören bölgelere müdahalesi sürüyor.

“Vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da kentte etkili olan sağanak yağmurlardan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti, fen işleri, çevre koruma ve park bahçeler ekiplerinin zor anlar yaşayan vatandaşlardan gelen çağrılara en kısa sürede yanıt verip müdahale ettiğini, yardıma koştuğunu söyledi. Sahada görevli ekiplerle sürekli iletişim halinde olduğunu kaydeden Başkan Gültak; “Kentimizde dün akşam saatlerinde etkili olan aşırı yağışlardan etkilenen vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık. Sahadaki tüm ekiplerimiz gece saatlerinde sahaya inerek yardıma ihtiyacı olan insanlarımıza ulaşıp bir yandan su tahliyesi, diğer yandan yağmur sularına maruz kalan ev, avlu ve sokaklarda su tahliye çalışması yaptı. Ekiplerimiz, vatandaşlarımızdan gelen taleplere yanıt verip yardımcı olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.