Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

15 Temmuz Şehitleri Anısına Vatan Koşusu Düzenlendi

İstanbul’da, Türkiye Gençlik Vakfı,

İstanbul’da, Türkiye Gençlik Vakfı, İstanbul Valiliği, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 15 Temmuz Derneği ve Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen 4. Vatan Koşusu gerçekleştirildi. Yüzlerce sporcunun katıldığı koşu, 15 Temmuz şehitlerini anmak amacıyla düzenlendi. Program, Çengelköy’den başladı ve 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda sona erdi.

Koşuya katılanlar arasında Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu ile Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı İbrahim Beşinci de yer aldı. Başlama işaretini 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı ve Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar birlikte verdiler. Sporcular, Türk bayraklarıyla donanarak anlamlı bir koşuya imza attılar.

Etkinlikte, dereceye giren sporculara madalya ve ödüllerin yanı sıra 15 Temmuz şehitlerinden Acıbadem Mahallesi muhtarı Mete Sertbaş’ın kızı ve oğluna da Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağı takdim edildi. Program boyunca şehitlerin anılarını gençlere aktarmak ön plandaydı.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu etkinlik hakkında, “15 Temmuz haftasındayız. Şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz. Bu organizasyonla gençlere şehitlerimizin anılarını yaşatmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı İbrahim Beşinci ise, “Bu etkinlikle gelecek nesillere şehitlerimizin mirasını güçlü bir şekilde aktarmayı amaçlıyoruz” dedi.